Upútal vás starý dom alebo byt? Je presne na mieste, o ktorom ste uvažovali a hovorili si: „To by bola paráda zohnať bývanie presne v tejto oblasti. Blízko do školy, škôlky, nákupy sú na dosah ruky, skvelá infraštruktúra a neskutočný bonus prostredia naokolo.”

Aby bolo vaše budúce bývanie komfortné a vyhovovalo potrebám na niekoľko rokov, predchádza zvyčajne menšou či väčšou rekonštrukciou.

             Pred zásadným rozhodnutím o kúpe bytu s vidinou svojpomocnej rekonštrukcie, je dobré si zodpovedať na otázku: Čo ma presne čaká? Úprava bytu podľa vlastných predstáv sa zdá ako príjemná záležitosť. Listovanie v katalógoch, časopisoch s bývaním, obdivovanie krásnych a bezchybných kúpeľní, kuchýň a obývačiek v obchodoch sú súčasťou krásneho snívania a tešenia sa na budúcnosť. Týmto radostným udalostiam predchádzajú menej radostné a občas na prvý pohľad neviditeľné, ale náročné úpravy.

             Po príchode do bytu na nás striehnu mnohé veci, s ktorými okrem bežných úprav treba počítať. Popraskané omietky, vlhké steny, obité či hrdzavé radiátory, nefunkčné kúrenie, opotrebované elektrické a vodovodné rozvody. Ďalšie faktory, ktoré ovplyvnia náklady či priebeh rekonštrukcie, sú materiály, z ktorých je bytový dom postavený, prípadne atypickosť stavby. Rovnako fakt, že na niektoré úpravy nehnuteľnosti sú potrebné statické posudky či stavebné povolenie. V prípade kompletných a významnejších rekonštrukcií sa ukazuje nutnosť zahrnúť do tohto projektu aj architekta. Vie naše konkrétne predstavy a potreby zakresliť tak, aby čo najužitočnejšie využil priestor a zároveň ho esteticky a pekne upravil. Do jeho rúk vieme zveriť aj navrhnutie a rozmiestnenie nových elektrických a vodovodných rozvodov, či potrebný posudok statika či vybavenie všetkých potrebných náležitostí.

             Teraz už máme pripravené plány budúceho bytu a môžeme sa pustiť do rekonštrukcie. Je potrebné starostlivo naplánovať logistiku, aby práce na seba správne nadväzovali, nakúpiť potrebný materiál a zabezpečiť na jednotlivé činnosti majstrov či osloviť stavebné firmy.  A držať si  palce, aby sme mali šťastie na tých serióznych a šikovných.

             Tak a začíname. Na začiatku je dobré upozorniť susedov, že začínajú stavebné práce (oplatí sa to kvôli budúcim dobrým susedským vzťahom). Potom objednať kontajner na stavebný odpad. Z bytu vysekať staré obklady, dlažby, či podlahy, vyniesť nepotrebné veci. Tie potrebné zase niekam umiestniť. Pokračujeme s hrubými stavebnými úpravami. Po nich je potrebná výmena rozvodov, okien a radiátorov. Patričnú pozornosť je potrebné venovať práve inštalácii nových elektrických a vodovodných rozvodov. Pokiaľ by neboli urobené správne a kvalitne, dokážu významne navýšiť našu investíciu a zničiť aj to, čo bolo už predtým urobené – napríklad maľovku či obklady. Keď máme túto fázu úspešne za sebou, môžeme pokračovať priečkami, sadrokartónmi, stierkami a maľovaním. Nakoniec podlaha, dlažby a nové dvere. Paráda – ak všetko klaplo podľa našich predstáv. Byt vonia novotou a čistotou, je pripravený na zariaďovanie a nasťahovanie.

             Zdá sa Vám to náročné? Viete si presne naplánovať náklady a investovaný čas? Je pre vás zložité financovanie takto rozdeleného projektu – kúpa starého bytu a rekonštrukcia? Nepoznáte remeselníkov a ste odborníkom v úplne inej oblasti ako stavebníctvo? Nemáte čas ani chuť na hľadanie ľudí, kontrolu prác a vyjednávanie cien? Alebo si jednoducho chcete užívať len tie radostné chvíle plánovania zariadenia obývačky, spálne a kuchyne?

Sme tím profesionálov, ktorí vedia pre vás pracovať takto :

 • Nájdeme nehnuteľnosť podľa Vašich predstáv a zaplatíme ju zo svojich vlastných prostriedkov,
 • vybavíme všetky podklady potrebné k rekonštrukcii nehnuteľnosti,
 • postaráme sa o kompletnú rekonštrukciu nehnuteľnosti s osvedčenými partiami ľudí, majú za sebou už množstvo zrekonštruovaných bytov na mieru – túto pokryjeme rovnako z vlastných finančných prostriedkov,
 • pripravíme projekt financovania nehnuteľnosti na základe predpokladanej finálnej hodnoty a vašich možností,
 • zabezpečíme najvýhodnejšie financovanie z ponúk všetkých bánk na Slovensku,
 • vybavíme všetky potrebné doklady potrebné k úveru,
 • zabezpečíme potrebné úkony, ktoré sú súčasťou kúpy a prevodu nehnuteľnosti na nového vlastníka – kúpne zmluvy, kataster, energie, správcovské spoločnosti.

Aká je vaša výhoda pri tomto spôsobe kúpy bytu?

 • Poznáte finálnu cenu nehnuteľnosti po kompletnej rekonštrukcii a viete presne aká investícia vás čaká,
 • odovzdáme vám kompletne nový byt,
 • vybavíme všetky potrebné dokumenty za vás,
 • ušetríme vám veľa vášho času, ktorý môžete venovať jednoducho veciam, ktoré Vám prinášajú pekné dni plné radosti 🙂

Čo nevieme za vás urobiť, je vytvoriť z vášho nového bytu skutočný domov – miesto, kde budete radi tráviť chvíle so svojimi blízkymi a kde to bude voňať láskou a človečinou. To zvládnete sami 😊.